Bezevšeho pořádá v rámci Prázdnin s Brontosaurem Základní článek HB Rozruch.

Pořádáme víkendové i delší prázdninové akce pro středoškoláky a vysokoškoláky, při nichž se věnujeme pomoci přírodním lokalitám, například právě krkonošským loukám. Za poslední roky jsme také například v Praze rozvěsili více než 80 ptačích budek, o které se dále pravidelně staráme. Svůj čas na akcích rádi věnujeme (nejen) programu na vyblbnutí, odreagování, rozvíjení, poznávání sebe sama i ostatních a sbírání zážitků a zkušeností.

Tým tábora je sestavený z pestrých osobností, různými vazbami a aktivitami pospojovaných. Co že jsme konkrétně zač?

Terka

Je ráda v přírodě a na cestách, třeba s batohem na zádech někde na vandru nebo na botanické exkurzi (nejlépe na Balkáně). Umí vařit dobrý vegevěci, péct chleba a spoustu dobrot a hlavně to všechno s chutí jí. Ráda visí na stěně nebo na skále, motivuje a organizuje všechny a všechno kolem sebe. Teď už ani moc nedochází na Přírodovědeckou fakultu v Praze, spíš se tváří, že píše diplomku, aby letos konečně mohla botaniku dokončit.

Kuba

Na kraji lesa se vynořila vysoká postava stavaře s kytarou po boku. Posadil se a obdivoval krásy výhledu. „Krajinou stromů, luk a strání a cest, co nemaj‘ žádný cíl,“ začal si zpívat jednu z písniček, co tak zbožňuje, ale málokdo ji zná. Obloha se zatáhla a jeho zimomřivá povaha se začala těšit na následující nesnáze. Jsou to právě různé překážky, které ho baví řešit. Nasadil úsměv, který ho provází všude a vydal se do padajících korálků deště. Voda by ho neměla zaskočit.

Káťa

Nadchne se do všeho, co kolem vidí a ráda dělá tisíc věcí najednou, od každé kousek, aby to nebyla nuda. Hodně ji baví učit – třeba děti na ekocentru o zvířatech a přírodě anebo dospělé mluvit anglicky. A jednou by chtěla učit středoškoláky a nadchnout je pro přírodovědu tak, jako je do ní nadšená ona sama. Ze všeho nejradši si ale hodí batoh na záda a vyrazí šlapat nějakou pořádnou hřebenovku, uvaří si jídlo v ešusu, zuje si boty a proběhne se bosa trávou a kochá se výhledy na kopcích.

Dan

Chce žít naplno a dělat smysluplné věci, neboť člověk nejvíce lituje promarněných příležitostí. Spíš než správnosti zavedených pravidel a zažitých postupů, věří svému srdci a spoléhá na rozum. Tábor mu umožňuje být tady a teď a zažívat pocit mírného neskutečna, když se nejdivočejší nápady organizátorů mění v realitu. Rád se pohybuje volnou krajinou jakýmkoli způsobem a rád se pohybuje ve společnosti lidí. V ideálním případě se podaří skloubit oboje.

Hanka

Mluví a zpívá a píská anebo do něčeho buší. A když mluví, tak vlastně pořád, třeba i nesmyslně nebo ironicky. A když si zpívá, tak má radost. A když si píská nebo buší, tak o tom neví a musíte jí to říct, aby bylo ticho. Nu a to bušení ji i živí – buď někde hraje na bicí nebo učí hrát bubeníky a bubeníčky na jedné pražské ZUŠce.

Michal

Navštěvuje Organizátorský kurz v Brně a zároveň už organizuje dobrovolnické akce. Rád a často chodí pěšky nebo běhá v přírodě, po horách, v lesích, ale i ve městě. Přes den proniká do tajů elektrotechniky, ve volném čase se věnuje celé paletě aktivit – od čtení po otužování. Někdy ale potřebuje čas pro sebe, tak se straní lidí. Nečekej od něj velké zážitkovky; spíš řeší, aby fungovalo zázemí i program.

Františka

Má ráda chození po horách, lítání po lese, povídání si s lidmi o dění ve světě a různé způsoby, jak vypouštět do světa svoji kreativitu. Tohle všechno se jí daří skloubit v organizování tábora a dalších akcí. Ve zbylém čase se hodně učí (aby mohla kamarády jednou vysekat z problémů před soudem), hltá jednu knihu za druhou a běhá nebo cvičí jógu.

Vojta

Rád tráví čas s lidmi, kteří mají podobné smýšlení o našem světě. Proto se stal členem Brontosaurů, kde našel pochopení. Je aktivním členem, kdy v začátku byl, jako účastník a teď zkouší být i organizátorem. Každý den strávený s Brontosaury, je jako být v ráji. Příroda, klid a dělání smysluplných věcí se skvělými lidmi je to nejlepší, co si může přát. Toť vše o Vojtovi, protože zbytek se dozvíte na akci.

Klára

Nejraději ze všeho dovádí lidi k poznání, někdy i proti jejich vůli. Když zrovna nikoho nevzdělává, hraje divadlo se stále poněkud marnou snahou posunout se v divadelní improvizaci, řeší hádanky, hraje hry všeho druhu a snaží se, aby její pes uměl alespoň dva povely. Často se pohybuje v přírodě – nejvíce se kochá jarním aspektem a skákavkami.