Bezevšeho pořádá v rámci Prázdnin s Brontosaurem Základní článek HB Rozruch.

Pořádáme víkendové i delší prázdninové akce pro středoškoláky a vysokoškoláky, při nichž se věnujeme pomoci přírodním lokalitám, například právě krkonošským loukám. Za poslední roky jsme také například v Praze rozvěsili více než 80 ptačích budek, o které se dále pravidelně staráme. Svůj čas na akcích rádi věnujeme (nejen) programu na vyblbnutí, odreagování, rozvíjení, poznávání sebe sama i ostatních a sbírání zážitků a zkušeností.

Tým tábora je sestavený z pestrých osobností, různými vazbami a aktivitami pospojovaných. Co že jsme konkrétně zač?

Terka

Je ráda v přírodě a na cestách, třeba s batohem na zádech někde na vandru nebo na botanické exkurzi (nejlépe na Balkáně). Umí vařit dobrý vegevěci, péct chleba a spoustu dobrot a hlavně to všechno s chutí jí. Ráda visí na stěně nebo na skále, motivuje a organizuje všechny a všechno kolem sebe. Teď už ani moc nedochází na Přírodovědeckou fakultu v Praze, spíš se tváří, že píše diplomku, aby letos konečně mohla botaniku dokončit.

Kryštof

Kryšot Tě zdraví! Je to velký milovník přírody, Green Day a dobrodružství. Rád podporuje nadšení a tvořivost v lidech a rád v nich hledá to nejlepší. Baví ho se odvázat, nejradši tančí, hraje na kytaru, tvoří nebo objevuje. Miluje, když se budí do slunečních paprsků v trávě u lesa. Nedávno si dal rok volna a žil na rodinné farmě ve Španělsku uprostřed nádherné přírody, kde se toho hodně naučil a využil spoustu brontosauřích dovedností. Chtěl by si koupit dodávku, bydlet v ní a cestovat krajinou!

Káťa

Nadchne se do všeho, co kolem vidí a ráda dělá tisíc věcí najednou, od každé kousek, aby to nebyla nuda. Hodně ji baví učit – třeba děti na ekocentru o zvířatech a přírodě anebo dospělé mluvit anglicky. A jednou by chtěla učit středoškoláky a nadchnout je pro přírodovědu tak, jako je do ní nadšená ona sama. Ze všeho nejradši si ale hodí batoh na záda a vyrazí šlapat nějakou pořádnou hřebenovku, uvaří si jídlo v ešusu, zuje si boty a proběhne se bosa trávou a kochá se výhledy na kopcích.

Kuba

Na kraji lesa se vynořila vysoká postava čerstvého stavaře s kytarou po boku. Posadil se a obdivoval krásy výhledu. „Krajinou stromů, luk a strání a cest, co nemaj‘ žádný cíl,“ začal si zpívat jednu z písniček, co tak zbožňuje, ale málokdo ji zná. Obloha se zatáhla a jeho zimomřivá povaha se začala těšit na následující nesnáze. Jsou to právě různé překážky, které ho baví řešit. Nasadil úsměv, který ho provází všude a vydal se do padajících korálků deště. Voda by ho neměla zaskočit.

Hanka

Mluví a zpívá a píská anebo do něčeho buší. A když mluví, tak vlastně pořád, třeba i nesmyslně nebo ironicky. A když si zpívá, tak má radost. A když si píská nebo buší, tak o tom neví a musíte jí to říct, aby bylo ticho. Nu a to bušení ji i živí – buď někde hraje na bicí nebo učí hrát bubeníky a bubeníčky na jedné pražské ZUŠce.

Františka

Do Brontosaura se vrhla po hlavě a hrozně ji to baví. Ráda tráví volné dny s krosnou někde v lesích, povídá si s lidmi o dění ve světě nebo courá po galeriích a jednou o tom všem chce psát. Když tohle zrovna nejde, tak hltá jednu knihu za druhou, pije spoustu čaje a cvičí jógu. Teď se zrovna učí na maturitu z italštiny a od října by chtěla studovat na Právnické fakultě.